Connect with us

Alegerea editorului

Pariuri antepost Italia Serie A: cote, ponturi si informatii!

Pariuri antepost Italia Serie A

Pariuri antepost Italia Serie A: cote, ponturi si informatii!

S-au disputat deja zece etape din actuala editie de Serie A, asa ca ne putem face o idee in ceea ce priveste desfasurarea acest sezon, deci ne permitem sa indraznim sa facem niste predictii antepost. Majoritatea agentiilor de pariuri online au disponibile in oferta variante de pariuri antepost, asa ca am trecut prin cele mai importante si am cules cateva pronosticuri atractive.

In acest articol ai informatii interesante ce iti pot fi de mare ajutor, cote pentru pariurile antepost, dar si cateva propuneri bazate in special pe evolutiile echipelor din acest inceput de campionat. Asadar, daca esti un fan al acestui gen de pariuri, enjoy!

Cum arata clasamentul din Serie A dupa 10 etape?

Poz.EchipaMJVEÎGMGPGAPct.
1Napoli10910223+1928
2Milan10910239+1428
3Internazionale106312612+1421
4Roma106131810+819
5Atalanta105321812+618
6Lazio105232017+317
7Juventus104331413+115
8Fiorentina105051313015
9Sassuolo104241413+114
10Hellas Verona103342219+312
11Empoli104061420−612
12Bologna103341522−712
13Torino103251211+111
14Udinese102531214−211
15Sampdoria102351420−69
16Venezia10226817−98
17Spezia102261223−118
18Genoa101451522−77
19Salernitana102171022−127
20Cagliari101361222−106

◘ – Champions League | ◘ – Europa League | ◘ – Conference League | ◘ – Retrogradare

Liderul la zi in Serie A este Napoli, care este insa la egalitate de puncte cu AC Milan, doar golaverajul facand diferenta intre cele doua. Campioana en-titre, Inter Milan, este in spatele acestora, la sapte puncte distanta, in timp ce top 4 este completat de AS Roma, echipa condusa de Jose Mourinho, care are mari pretentii in aceasta stagiune.

La polul opus, in lupta pentru retrogradare le avem angrenate pe Venezia si Salernitana, venite din esalonul secund, dar si pe Genoa si Cagliari, echipe cu mare experienta la nivelul primei divizii. De asemenea, Spezia, promovata in sezonul precedent, are si ea mari emotii in ceea ce priveste mentinerea in Serie A.

• Cine este favorita la castigarea titlului de campioana?

Raportandu-se strict la evolutiile de pana acum, bookmakerii au toate motivele sa o dea pe Napoli ca favorita la castigarea titlului. La Betano gasim cea mai buna cota pentru aceasta, in prezent fiind 3.25. Napoletanii sunt urmati de rivalele din Milano, ambele avand 3.75 pentru un triumf in acest sezon.

Juventus, campioana intre 2012 si 2020, inca se afla pe lista favoritelor, desi are un parcurs slab in campionat. Torinezii ne pot aduce un castig frumos daca isi adjudeca titlul, avand o cota de 9.00. Pare insa greu de crezut ca vor putea recupera diferenta de 13 puncte fata de primele doua clasate.

Sezonul este abia la inceput, asa ca lupta este lunga si situatia din clasament cu siguranta se va mai schimba. Personal, consider ca AC Milan poate avea o sansa buna la titlu, in conditiile in care este ca si eliminata din Champions League, asa ca se poate concentra strict pe campionat. Daca vrei sa mergi pe mana milanezilor, profita de cota de 3.75 oferita de Betano (CLICK AICI DACA INCA NU AI CONT).

• Top 4 – obiectiv pentru formatiile ce aspira la Liga Campionilor!

In ultimele trei sezoane, Italia a dat cam aceleasi echipe in Liga Campionilor. In acest interval, Juventus, Inter Milan si Atalanta s-au calificat de fiecare data in grupele cele mai importante competitii inter-cluburi, Napoli, Lazio si AC Milan trecandu-si si ele in cont cate o participare.

In prezent, lupta pentru top 4 este una extrem de incinsa. Primele doua clasate, Napoli si AC Milan, nu au emotii in acest moment, fiind de altfel si printre principalele favorite la casele de pariuri. Juventus insa, o prezenta constanta in Liga Campionilor, tremura deja, fiind a saptea in clasament, fapt pentru care si primeste o cota destul de buna, pe care am pus ochii.

Torinezii nu au mari sperante la titlu, e drept, insa acestia nu isi permit sa rateze calificarea in Champions League. Desi nu vor avea o misiune facila, ma astept sa isi indeplineasca obiectivul la finele sezonului. Asadar, iau in considerare cota de 1.54 oferita de NetBet, iar de asemenea, nu pot sa trec cu vederea nici cota foarte buna de 2.50 oferita pentru AS Roma, echipa care pana acum arata bine in actuala editie de Serie A.

• Lupta stransa pentru titlul de golgheter! Cine pune mana pe aceasta distinctie?

Lupta la titlul de golgheter este la randul sau una stransa. In prezent, Ciro Immobile este lider in ierarhia marcatorilor, cu opt reusite, fapt pentru care este si favorit la casele de pariuri. De exemplu, la Unibet acesta primeste o cota foarte buna de 3.50, in timp ce Edin Dzeko, urmaritorul sau, are o cota de doua ori mai mare.

Bosniacul este extrem de periculos in atac, insa Immobile este mai “de-al casei”, cunoscand mult mai bine fotbalul italian, avand de asemenea si cifre mai bune in ultimele sezoane. Asadar, ma astept ca atacantul celor de la Lazio sa isi adjudece titlul de cel mai bun marcator, de aceea recomand cu incredere cota de 3.50 propusa de agentia de pariuri online Unibet.

• Salvarea de la retrogadare – un vis pentru echipele de pluton!

Dupa ce am tot vorbit de locurile fruntase, nu puteam sa nu mentionez si de zona “rosie” a clasamentului din Serie A. Daca in lupta pentru titlu sunt implicate in prezent doua echipe, ei bine, pentru evitarea retrogradarii se bat mult mai multe formatii.

Favorita agentiilor de pariuri la retrogradarea in Serie B este Salernitana, echipa care vine chiar din esalonul secund. De exemplu, la 888 Sport, aceasta primeste cota 1.35, care, desi va fi castigatoare fara emotii cel mai probabil, nu merita luata in seama. Pe Cagliari si Genoa, echipe aflate pe locurile 20, respectiv 18, le voi scoate din schema, avand resursele necesare pentru se redresa pe parcursul sezonului, insa am pus ochii pe Venezia, la o cota de 2.10 oferita de 888 Sport (FA-TI CONT SI PARIAZA ACUM).

CITESTE SI

More in Alegerea editorului