Alegerea editorului

Robert Lewandowski urmareste recordul lui Cristiano Ronaldo

Robert Lewandowski Cristiano Ronaldo

Este un an senzational pentru polonezul Robert Lewandowski, care ar fi fost un candidat ideal pentru Balonul de Aur. Din pricina pandemiei de Coronavirus insa, decernarea a fost anulata in acest an. Acest lucru nu l-a impiedicat insa pe varful celor de la Bayern Munchen sa aiba cifre senzationale.

Lewa tocmai ce a ajutat-o pe Bayern Munchen sa ajunga in sferturile UEFA Champions League. Bavarezii au invins-o pe Chelsea in returul optimilor, scor 4-1. Polonezul a marcat de 2 ori si a fost din nou providential pentru campioana Germaniei. Acesta tinteste acum o tripla, dupa ce a reusit sa castige si Bundesliga & Cupa Germaniei. In campionat, atacantul de 31 de ani a marcat 34 de goluri, fiind lider autoritar in acest clasament.

Acum, acesta se apropie vertiginos de recordul lui Cristiano Ronaldo, din sezonul 2013/2014. Portughezul reusea atunci sa inscrie in tricoul celor de la Real Madrid de 17 ori intr-o singura editie de UEFA Champions League. In prezent, Lewandowski are 13 reusite si lucrurile par sa o ia pe o panta ascendenta.

Barcelona vs Bayern Munchen in sferturile UEFA Champions League!

Vineri 14 August 2020, cele doua formatii se vor infrunta in sferturile de finala UEFA Champions League. Se anunta un duel de foc, iar specialistii au denumit partida drept “finala din sferturi”. Bayern pare sa plece cu prima sansa, iar echipa are o sansa buna de a pune mana pe trofeu daca trece de catalani.

In cazul in care nu intervine vreo accidentare, Robert Lewandowski va fi titular in atacul nemtilor. Acesta are o cota de 1.87 sa marcheze oricand si 4.10 sa deschida scorul. Evident, defensiva catalanilor este la alt nivel fata de cea a londonezilor de la Chelsea, insa varful celor de la Bayern este tenace. Cu siguranta Ter Stegen va avea multe emotii atunci cand Lewa se va apropia de careu.

PARIAZA LA COTA DE 4 CA LEWANDOWSKI SA DESCHIDA SCORUL CU BARCELONA! PROFITA DE UN BONUS DE 500 RON!

Atacantul polonez a marcat de 53 de ori in 44 de partide oficiale. Cifrele sale sunt de-a dreptul exceptionale, mai ales in UEFA Champions League. Acesta a punctat de 4 ori pe terenul celor de la Steaua Rosie Belgrad, pe 26 Noiembrie. Intrebat despre recordul pe care este aproape sa il doboare, Lewandowski a declarat:

“Nu este un obiectiv pentru mine in acest moment. Mai avem cateva meciuri de disputat si visam la trofeul Champions League. Sunt bucuros ca pot fi de folos echipei si sper sa am o evolutie buna cu Barcelona.”

Cristiano Ronaldo tocmai ce a fost eliminat din Champions League, de catre Lyon. Se pare acum ca lusitanul se gandeste tot mai serios la plecarea de la Juve.

Daca ai gasit informatii utile in articolul “Robert Lewandowski urmareste recordul lui Cristiano Ronaldo“, ne poti ajuta cu o distribuire. Iti Multumim!