Connect with us

Alegerea editorului

Un parior a transformat 2 lire in 500.000 de lire!

Incredibil dar adevarat, ceea ce s-a intamplat pe teritoriul Angliei. Un parior a transformat 2 lire in 500.000 de lire, dupa ce a plasat un bilet fabulos cu 18 evenimente!

Deseori va sfatuim sa alegeti cumpatati partidele si sa nu riscati prea mult, deoarece profitul constant apare la Meciul Zilei sau Cota 2. Iata ca se poate insa si altfel, iar viata se poate schimba cu ajutorul a.. doua lire!

Pariorul – a carui identitate a ramas cel putin pana in acest moment anonima – a plasat saptamana trecuta un bilet cu 18 evenimente. Acesta nu a avut atat de multa incredere, mizand maruntisul pe care il avea prin buzunare – 2 lire. Castigul? Unul despre care de multe ori radem.. 505.948,88 de lire!

Alegerile sale au venit din League One, League Two si amicalele internationale. Nici nu se putea altfel, intr-o perioada in care campionatele importante se afla in pauza.

Din cele 18 evenimente, 14 au fost „inverzite” relativ usor, insa 4 din ele au avut nevoie de goluri pe final. Salford a reusit sa intoarca un 0-1 cu Walsall, iar Colchester a marcat in minutul 90+5 cu Tranmere. Apoi a venit timpul lui Dani Olmo sa aduca o victorie nesperata de spanioli, dupa golul egalizator al Albaniei.

Totusi, pariorul avea nevoie de o victorie a Mauritaniei, in fata Mozambicului. Totul mergea de minune, pana ce Mozambic a egalat in minutul 90. Agonie si extaz.. asa putem rezuma trairile acestui bilet incredibil. Lamine Ba a reusit insa in minutul 90+2 sa marcheze golul de 2-1 si sa ii aduca o jumatate de milion de lire sterline fericitului parior!

Un oficial Ladbrokes (casa de pariuri unde a fost jucat biletul) a declarat: „Nu am intalnit niciodata asa ceva!