Bilet cota 3.45 din Preliminariile Cupe Europene 11 iulie 2018 – Gabi Donadoni

Salutare! Va propun un bilet cota 3.45  bazat, pe partidele din Preliminariile din Cupele Europene de azi. Va urez multa bafta si inspiratie maxima!

Astana-Sutjeska N.

• pentru “The Blue and Yellows”, formatia din Astana, va fi a 4-a prezenta in UEFA Champions League, fiind campioana in ultimii 4 ani,  ceea ce inseamna destul de mult pentru un club fondat in 2009.
  • sezonul trecut dupa evolutii foarte bune in calificarile Champions League au fost eliminati in playoff, de Celtic, si au jucat direct in grupa din Europa League ,alaturi de Maccabi Tel Aviv, Slavia Praga si Villareal, s-au calificat si au fost eliminati ulterior intr-o dubla mansa de Sporting Lisabona 1-3, 3-3.
  • astfel in grupa au obtinut pe 19 octombrie cea mai clara victorie din participarile europene, 4-0 contra celor de la Maccabi Tel Aviv, ei avind in Champions League 22 meciuri jucate  7 victorii, 9 egaluri si 6 infringeri, golaveraj 27-32.
  • oaspetii o echipa desi ”veche”, fondata in 1920, doar 2 titluri de campioni si doua participari in calificarile Champions league, perioada 2013-2015, in care au jucat 4 partide, 0 victorii, un egal si 3 infringeri, golaveraj 1-11.

Glenavon -Molde

• gazdele pregatite de antrenorul Gary Hamilton sunt in plin stagiu de pregatire si au sustinut pina acum citeva amicale cu adversari modesti, in care au castigat fara sa primeasca gol.
  • Azi fara trei fotbalisti importanti pentru ei, Andrew Mitchell si James Singleton, care inca nu au revenit din vacanta, la care se adauga Sammy Clingan, invoit, fiind proaspat casatorit.
  • norvegienii sunt in full sezon si intr-o forma deosebita, ultimele 3 partide golaveraj 12-1, echipa pregatita de Ole Gunnar Solskjae, ex-Manchester United jucator, fiind dupa 16 runde pe pozitia 3 la sase puncte distanta de liderul Brann.

Ludogorets -Crusaders B.

• o partida in care trupa lui Keseru este favorita certa si ar trebui sa transeze din prima repriza jocul si in aceste conditii speram ca se vor marca doua goluri in prima repriza si minim 3-4 pina la final.