Biletul zilei
Biletul zilei la pariuri

Salutare tuturor! Oferta de astazi este pe placul meu, asa ca m-am hotarat sa alcatuiesc un bilet din 3 evenimente, care sper sa ne aduca si primul succes din aceasta saptamana. O zi excelenta sa aveti!

1. Sporting Lisabona vs Boavista – Pont: 1 Solist

• Cu o victorie in aceasta seara, Sporting isi asigura titlul cu numarul 19 din palmares. Ultimul campionat castigat a fost in sezonul 2001-02.
  • Oaspeti ocupa locul 16 in Primeira Liga, cu 30 de puncte, pozitie ce duce la baraj.
  • Din cele 15 meciuri jucate pe Estadio Jose Alvalade in aceasta editie de campionat, au bifat 11 victorii si 4 remize.
  • Boavista are a treia cea mai slaba defensiva din prima liga portugheza, cu 47 de goluri incasate.

2. FC Dinamo Bucuresti vs Astra Giurgiu – Pont: Gazdele castiga cel putin o repriza

• “Cainii rosii” au un moral ridicata, dupa cele 4 succese la rand din campionat, de fiecare data reusind sa marcehze fix doua goluri.
  • Cele 4 infrangeri suferite de Astra in ultimele 5 etape, au dus la demiterea lui Eugen Neagoe.
  • Dinamo este formatia cu al doilea cel mai bun atac din play-out, cu 9 goluri inscrise.
  • Dupa cum probabil stiti, in partida tur, oaspeti au reusit sa se impuna la limita, scor 1-0, iar de la cea partida, cele doua s-au mai intalnit in campionat, unde au remizat scor 0-0. Forma de moment si moralul sunt clar in favoarea gazdelor, si cred ca vor reusi sa castige cel putin o repriza, Cupa reprezentand un obiectiv foarte important pentru Dinamo.

3. Levante vs Barcelona – Pont: 3-6 goluri

• Barcelona a reusit sa marcheze cel putin doua goluri, in 9 din ultimele 10 deplasari din LaLiga.
  • Gazdele au pierdut 6 din ultimele 8 partide, iar in aceasta perioada au incasat 15 goluri.
  • Doar doua din ultimele 10 meciuri jucate de trupa lui Ronald Koeman, nu au generat cel putin 3 reusite.
  • Ultimele 4 dueluri dintre cele doua formatii, jucate pe terenul celor de la Levante, au produs cel putin 3 goluri inscrise.