Connect with us

Biletul zilei

Biletul zilei din fotbal 11.08.2022

Salutare tuturor! Foarte multe meciuri cu miza in oferta de astazi din care am selectat doar 3 pentru varianta noastra de bilet. Mult succes si inspiratie maxima!

1. Slovan Bratislava vs Olympiakos – Pont: Oaspeti – Peste 0.5 goluri

• In mansa tur, grecii au dominat la capitolul ocazii create, insa golul egalizator a venit tarziu, in minutul 88. Ma astept ca astazisa intre si mai concentrati, tinand cont ca miza meciului este foarte importanta.
  • Gazdele au primit cel putin un gol in 6 din precedentele 8 partide.
  • Doar cu Maccabi Haifa si in amicalul cu Cracovia, nu au izbutit oaspeti de astazi sa schimbe tabela in ultimele 10 jocuri.
  • Olympiakos are un lot net superior adversarilor si ma astept ca in aceasta seara sa isi repsecte statutul de favorita si sa inscrie fara probleme cel putin un gol.

2. Shkendija vs AIK Stockholm – Pont: GG sau Peste 2.5 goluri

• Primul meci dintre cele doua s-a incheiat la egalitate, scor 1-1. Nord-macedonenii nu au avut o evolutie deloc rea si ma astept sa le puna probleme celor de la AIK si la Skopje.
  • O singura deplasare din ultimele 7 oficiale jucate de formatia vizitatoare nu s-a incheiat in „GG”.
  • Shkendija a izbutit sa marcheze in toate cele 5 partide din Conference League, iar in 4 dintre ele chiar de doua ori.
  • Ocupanta locului 4 din Suedia, a incasat cele mai multe goluri din echipele aflate in prima parte a clasamentului, cu 20 in 17 etape.

3. Rapid Viena vs Neftci Baku – Pont: Gazdele – Peste 1.5 goluri

• In tur echipa lui Laurentiu Reghecampf s-a impus cu scorul de 2-1. Austriecii au facut doua reprize destul de consistente In Azerbaijan iar golul marcat in minutul 95 de catre ei va cantari destul de mult in economia calificarii.
  • Precedenta deplasare din Europa a fost la Limassol, cu Aris, acolo unde au pierdut cu 2-0.
  • Pana la infrangerea din Azerbaijam, vienezii aveau o serie de 3 succese la rand.
  • Rapid Viena este clar echipa mai valoroasa si cu o experienta europeana mult mai mare si ma astept ca in acest retur sa fie mult mai eficienta in fata portii si sa inscrie de cel putin doua ori, chiar daca in acest debut de sezon nu au impresionat din acest punct de vedere.