Connect with us

Biletul zilei

Biletul zilei din fotbal 20.08.2022

Buna dimineata! Astazi ne indreptam atentia catre campionatele de top ale Europei, acolo de unde am selectat cate un eveniment din Bundesliga, LaLiga si Serie A pentru un bilet ce arata foarte bine. Un weekend perfect sa aveti!

1. Celta vs Real Madrid – SuperPariu: Oaspeti – Peste – 0.5 goluri & Peste 3.5 cornere

• Real Madrid a inceput sezonul cu doua victorii in care a inscris un total de 4 goluri si a acumulat nu mai putin de 18 lovituri de colt.
  • Gazdele au remizat in prima etapa, scor 2-2 pe teren propriu, cu Espanyol.
  • „Galacticii” s-au impus in precedentele 4 intalnir cu Celta Vigo.
  • Ma astept la o partida cu multe actiuni din partea celor de la Real, iar linia de „peste 3.5 cornere” poate fi depasita cu usurinta in opinia mea.

2. Torino vs Lazio Roma – Pont: GG sau Peste 2.5 goluri

• Ambele formatii s-au impus cu 2-1 in prima runda a primei ligi italiene.
  • Torino a avut o evolutie foarte consistenta si putea castiga mult mai clar pe terenul nou-promovatei Monza.
  • Lazio a jucat aproape o repriza in inferioritate numerica, dar chiar si asa elevii lui Mauricio Sarri au prestat un fotbal de calitate si au izbutit sa castige.
  • Cele doua intalniri din sezonul anterior s-au incheiat cu acelasi scor, 1-1.

3. Borussia Dortmund vs Werder Bremen – Pont: 1 Solist

• Edin Terzic are procentaj maxim in primele 3 jocuri oficiale pe banca noii sale echipe.
  • Bremen vine dupa doua remize la rand, 2-2 in compania unor adversari ce au terminat in a doua jumatate a clasamentului in editia precedenta de Bundesliga.
  • Diferenta de valoare dintre cele doua formatii este una considerabila si daca galben-negrii vor intra concentrati din primul minut, nu vor avea probleme in obtinerea celor 3 puncte.
  • Borussia s-a impus in ultimele 3 intalniri oficiale jucate cu Werder Bremen.