Biletul zilei

EURO 2020: Biletul zilei din fotbal 18.06.2021

Salut! Revin in atentia voastra cu un bilet alcatuit din cele 3 jocuri de la EURO 2020 ce se vor disputa astazi. Biletul totalizeaza o cota de 3.20 si sper ca alegerile mele se vor dovedi inspirate. Multa bafta!

1. Croatia vs Cehia – Pont: Peste 7.5 cornere

• Asa cum anticipam si inaintea jocului cu Scotia, nationala Cehiei face multe cornere, in primul joc avand 6 lovituri de la coltul terenului.
  • In ultimele 6 jocuri oficiale, Croatia a avut in medie 4.33 cornere per joc. Iar in preliminariile pentru Campionatul European, nationala antrenata de Zlatko Dalic a acumulat in medie 7.8 lovituri de la coltul terenului.
  • Croatia este nevoita sa mizeze mai mult pe cartea atacului decat a facut o in partida cu Anglia si ma astept la un meci mult mai bun facut din partea lor.

2. Suedia vs Slovacia – Pont: 1X si Sub 3.5 goluri

• Suedia este neinvinsa in ultimele 6 jocuri, si doar intr-un meci din aceasta perioada s-au marcat mai mult de 3 goluri. Intr-un amical cu Armenia, incheiat cu scorul de 3-1.
  • Desi au castigat in fata Poloniei, scor 1-2, nationala Slovaciei nu m-a impresionat, fiind dominata de Polonia in a doua repriza in conditiile in care polonezii erau cu un om mai putin din minutul 62.
  • Cred ca vom avea parte de un meci destul de inchis in care cred ca Suedia va obtine cel putin un egal.

Bonus de 43 RON fara depunere pentru clientii noi la Superbet!

3. Anglia vs Scotia – Pont: 1 Solist si Gazdele vor avea mai multe cornere

• Dupa victoria in fata Croatiei, scor 1-0, Anglia a ajuns la 6 victorii la rand.
  • Desi nu a facut un meci rau in partida cu Cehia, in cele din urma au pierdut, scor 2-0.
  • Anglia porneste clar cu prima sansa in acest duel si nu cred ca le vor da prea multe sanse Scotiei. Nationala antrenata de Gareth Southgate se va afla la conducerea partidei si cred ca vor domina implicit la capitolul cornere.