Campionatul Mondial Rusia 2018 a ajuns in faza sferturilor

Campionatul Mondial Rusia 2018

Inceput in urma cu doar 3 saptamani, cel mai important eveniment fotbalistic mondial a ajuns in faza sferturilor de finala. Au plecat deja acasa nume mari precum Germania, Spania, Argentina sau Portugalia, in timp Rusia sau Croatia, echipe cotate cu sanse mai mici inainte de startul competitiei, sunt inca in lupta. Iata care sunt cele 8 echipe ramase in cursa pentru mult ravnitul trofeu, impreuna cu cotele oferite de agentia de pariuri online Unibet (L1160657W000330 emisa de ONJN, valabila din 1.09.2016 pana pe 31.08.2026), una din cele mai apreciate in randul jucatorilor romani:

Campionatul Mondial Rusia 2018 – sferturi de finala

1. Franta vs Uruguay, vineri, 6 iulie, ora 17:00. Fara sa straluceasca in grupe, Franta a aratat excelent in optimi, unde a eliminat Argentina, la capatul unui meci in care s-au inscris 7 goluri. Pentru un loc in semifinale, Mbappe, Griezmann, Giroud and co. trebuie sa treaca de Uruguay, echipa care, alaturi de Brazilia, a primit un singur gol pana in prezent. Din pacate pentru Uruguay, cel mai important jucator al sau, golgheterul Edinson Cavani, s-a accidentat spre finalul meciului din optimi, cu Portugalia, si se pare ca nu va evolua in sfertul de vineri dupa-amiaza.
  2. Brazilia vs Belgia, vineri, 6 iulie, ora 21:00. Cea mai titrata nationala de fotbal a lumii, de 5 ori castigatoare a Cupei Mondiale, este si de aceasta data principala favorita. ,,Selecao” a inceput ezitant, remizand cu Elvetia, insa apoi s-au impus destul de lejer in partidele cu Costa Rica si Serbia din grupe, precum si in optimi contra Mexicului. In plus, Neymar and co. au scapat de multi adversari considerati dificili iar in sferturi intlnesc Belgia, favorita numarul 4. Dupa 3 victorii in grupe, belgienii au tremurat in partida din optimi, in care Japonia conducea cu un neverosimil 2-0 in minutul 52. Totusi, Hazard, Lukaku, De Bruyne and co. si-au revenit dupa soc in timp util, reusind sa egaleze in minutul 74, pentru ca Chadi sa inscrie golul victoriei in ultimul minut de joc (90+4).
  3. Anglia vs Suedia, sambata, 7 iulie, ora 17:00. Recent scapata de ghinionul loviturilor de departajare, Anglia intalneste in sferturi Suedia, echipa care, desi se afla pe ultimul loc in topul favoritelor, a aratat un joc foarte solid. In grupe, englezii au obtinut 3 victorii iar in optimi au trecut de Columbia, dupa penaltyuri. Suedezii au castigat doua partide in grupa, pierzand doar in fata Germaniei (in ultimul minut de joc) iar in optimi au trecut de Elvetia, in urma unui meci destul de anost.
  4. Rusia vs Croatia, sambata, 7 iulie, ora 21:00. Lupta pentru semifinale se incheie sambata seara, cu partida dintre tara gazda, Rusia, ajunsa contrar asteptarilor in sferturi, si Croatia, o alta surpriza placuta a acestui Campionat Mondial. Faptul ca rusii au iesit dintr-o grupa destul de usoara nu a fost o surpriza prea mare pentru nimeni, insa Cercesov si elevii sai au reusit minunea in meciul cu Spania, din optimi, inscriind de doua ori in timpul regulamentar (autogol si penalty), trimitand astfel meciul in prelungiri. La capatul celor 120 de minute de joc scorul a ramas 1-1, astfel ca s-a trecut la penaltyuri, moment in care rusii au fost mai inspirati. Urmeaza Croatia, adversar fara un nume sonor, insa mai valoros decat gazdele. La actuala editie a Cupei Mondiale, Croatia a invins, pe rand, Nigeria, Argentina, Islanda si Danemarca.

Campionatul Mondial Rusia 2018 – Toate cele 8 partide pot fi urmarite in direct la TVR 1 sau TVR HD.

<<<Pariaza minim 25 RON la Unibet si poti castiga la finalul fiecarei partide din sferturi 3.000 de euro. 10 premii/meci.>>>