Ce televiziuni transmit partidele de fotbal din Liga a II-a + Programul turului 2018/2019

Ce televiziuni transmit partidele de fotbal din Liga a II-a + Programul turului 2018/2019

Ce televiziuni transmit partidele de fotbal din Liga a II-a + Programul turului 2018/2019

Sambata, 4 august, se da startul in Liga a II-aCasa Pariurilor. Nu mai putin de 20 de echipe urmeaza sa se infrunte pentru primele doua locuri ce duc direct in Liga I si locul al III-lea, care va juca meci de baraj cu formatia din Liga I clasata pe locul 6 in play-out. Ultimele 4 clasate la finalul meciurilor din esalonul secund vor retrograda in Liga a III-a.

Printre cele 20 de formatii ce vor evolua in sezonul 2018/2019 din Liga a II-a sunt suficient de multe nume mari pentru ca aceasta competitie sa starneasca un interes crescut fata de anii trecuti. Ne referim aici la echipe ca FC Arges, Farul Constanta, Petrolul Ploiesti, Pandurii Tg. Jiu, UTA Arad, U Cluj sau recent retrogradatele Poli Timisoara si Juventus Bucuresti – echipa ce ia startul in noul sezon sub o noua denumire, ASC Daco-Getica Bucuresti.

Partidele vor putea fi urmarite in direct la DigiSport si TelekomSport (cate 4 in fiecare week-end).

Casa Pariurilor este sponsorul oficial al Ligii a II-a si al Cupei Romaniei – Vezi oferta de pariuri AICI

Programul  turului Ligii a II-a Casa Pariurilor, 2018/2019

Etapa 1

 

ACS Energeticianul – Luceafărul Oradea

ASU Politehnica Timișoara – Chindia Târgoviște

Universitatea Cluj – Metaloglobus

Aerostar Bacău – Pandurii Tg. Jiu

FC Argeș – CS Balotești

Petrolul Ploiești – Sportul Snagov

CS Mioveni – Academica Clinceni

Daco-Getica București – UTA Arad

SSC Farul Constanța – ACS Poli Timișoara

Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timișoara

 

Etapa 2

 

Luceafărul Oradea – Ripensia Timișoara

ACS Poli Timișoara – Dacia Unirea Brăila

UTA Arad – SSC Farul Constanța

Academica Clinceni – Daco-Getica București

Sportul Snagov – CS Mioveni

CS Balotești – Petrolul Ploiești

Pandurii Tg. Jiu – FC Argeș

Metaloglobus – Aerostar Bacău

Chindia Târgoviște – Universitatea Cluj

ACS Energeticianul – ASU Politehnica Timișoara

 

Etapa 3

 

ASU Politehnica Timișoara – Luceafărul Oradea

Universitatea Cluj – ACS Energeticianul

Aerostar Bacău – Chindia Târgoviște

FC Argeș – Metaloglobus

Petrolul Ploiești – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – CS Balotești

Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov

SSC Farul Constanța – Academica Clinceni

Dacia Unirea Brăila – UTA Arad

Ripensia Timișoara – ACS Poli Timișoara

 

Etapa 4

 

Luceafărul Oradea – ACS Poli Timișoara

UTA Arad – Ripensia Timișoara

Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila

Sportul Snagov – SSC Farul Constanța

CS Balotești – Daco-Getica București

Pandurii Tg. Jiu – CS Mioveni

Metaloglobus – Petrolul Ploiești

Chindia Târgoviște – FC Argeș

ACS Energeticianul – Aerostar Bacău

ASU Politehnica Timișoara – Universitatea Cluj

 

Etapa 5

 

Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea

Aerostar Bacău – ASU Politehnica Timișoara

FC Argeș – ACS Energeticianul

Petrolul Ploiești – Chindia Târgoviște

CS Mioveni – Metaloglobus

Daco-Getica București – Pandurii Tg. Jiu

SSC Farul Constanța – CS Balotești

Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov

Ripensia Timișoara – Academica Clinceni

ACS Poli Timișoara – UTA Arad

 

Etapa 6

 

Luceafărul Oradea – UTA Arad

Academica Clinceni – ACS Poli Timișoara

Sportul Snagov – Ripensia Timișoara

CS Balotești – Dacia Unirea Brăila

Pandurii Tg. Jiu – SSC Farul Constanța

Metaloglobus – Daco-Getica București

Chindia Târgoviște – CS Mioveni

ACS Energeticianul – Petrolul Ploiești

ASU Politehnica Timișoara – FC Argeș

Universitatea Cluj – Aerostar Bacău

 

Etapa 7

 

Aerostar Bacău – Luceafărul Oradea

FC Argeș – Universitatea Cluj

Petrolul Ploiești – ASU Politehnica Timișoara

CS Mioveni – ACS Energeticianul

Daco-Getica București – Chindia Târgoviște

SSC Farul Constanța – Metaloglobus

Dacia Unirea Brăila – Pandurii Tg. Jiu

Ripensia Timișoara – CS Balotești

ACS Poli Timișoara – Sportul Snagov

UTA Arad – Academica Clinceni

 

Etapa 8

 

Luceafărul Oradea – Academica Clinceni

Sportul Snagov – UTA Arad

CS Balotești – ACS Poli Timișoara

Pandurii Tg. Jiu – Ripensia Timișoara

Metalflobus – Dacia Unirea Brăila

Chindia Târgoviște – SSC Farul Constanța

ACS Energeticianul – Daco-Getica București

ASU Politehnica Timișoara – CS Mioveni

Universitatea Cluj – Petrolul Ploiești

Aerostar Bacău – FC Argeș

 

Etapa 9

 

FC Argeș – Luceafărul Oradea

Petrolul Ploiești – Aerostar Bacău

CS Mioveni – Universitatea Cluj

Daco-Getica București – ASU Politehnica Timișoara

SSC Farul Constanța – ACS Energeticianul

Dacia Unirea Brăila – Chindia Târgoviște

Ripensia Timișoara – Metaloglobus

ACS Poli Timișoara – Pandurii Tg. Jiu

UTA Arad – CS Balotești

Academica Clinceni – Sportul Snagov

 

Etapa 10

 

Luceafărul Oradea – Sportul Snagov

CS Balotești – Academica Clinceni

Pandurii Tg. Jiu – UTA Arad

Metaloglobus – ACS Poli Timișoara

Chindia Târgoviște – Ripensia Timișoara

ACS Energeticianul – Dacia Unirea Brăila

ASU Politehnica Timișoara – SSC Farul Constanța

Universitatea Cluj – Daco-Getica București

Aerostar Bacău – CS Mioveni

FC Argeș – Petrolul Ploiești

 

Etapa 11

 

Petrolul Ploiești – Luceafărul Oradea

CS Mioveni – FC Argeș

Daco-Getica București – Aerostar Bacău

SSC Farul Constanța – Universitatea Cluj

Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timișoara

Ripensia Timișoara – ACS Energeticianul

ACS Poli Timișoara – Chindia Târgoviște

UTA Arad – Metaloglobus

Academica Clinceni – Pandurii Tg. Jiu

Sportul Snagov – CS Balotești

 

Etapa 12

 

Luceafărul Oradea – CS Balotești

Pandurii Tg. Jiu – Sportul Snagov

Metalflobus – Academica Clinceni

Chindia Târgoviște – UTA Arad

ACS Energeticianul – ACS Poli Timișoara

ASU Politehnica Timișoara – Ripensia Timișoara

Universitatea Cluj – Dacia Unirea Brăila

Aerostar Bacău – SSC Farul Constanța

FC Argeș – Daco-Getica București

Petrolul Ploiești – CS Mioveni

 

Etapa 13

 

CS Mioveni – Luceafărul Oradea

Daco-Getica București – Petrolul Ploiești

SSC Farul Constanța – FC Argeș

Dacia Unirea Brăila – Aerostar Bacău

Ripensia Timișoara – Universitatea Cluj

ACS Poli Timișoara – ASU Politehnica Timișoara

UTA Arad – ACS Energeticianul

Academica Clinceni – Chindia Târgoviște

Sportul Snagov – Metaloglobus

CS Balotești – Pandurii Tg. Jiu

 

Etapa 14

 

Luceafărul Oradea – Pandurii Tg. Jiu

Metaloglobus – CS Balotești

Chindia Târgoviște – Sportul Snagov

ACS Energeticianul – Academica Clinceni

ASU Politehnica Timișoara – UTA Arad

Universitatea Cluj – ACS Poli Timișoara

Aerostar Bacău – Ripensia Timișoara

FC Argeș – Dacia Unirea Brăila

Petrolul Ploiești – SSC Farul Constanța

CS Mioveni – Daco-Getica București

 

Etapa 15

 

Daco-Getica București – Luceafărul Oradea

SSC Farul Constanța – CS Mioveni

Dacia Unirea Brăila – Petrolul Ploiești

Ripensia Timișoara – FC Argeș

ACS Poli Timișoara – Aerostar Bacău

UTA Arad – Universitatea Cluj

Academica Clinceni – ASU Politehnica Timișoara

Sportul Snagov – ACS Energeticianul

CS Balotești – Chindia Târgoviște

Pandurii Tg. Jiu – Metaloglobus

 

Etapa 16

 

Luceafărul Oradea – Metaloglobus

Chindia Târgoviște – Pandurii Tg. Jiu

ACS Energeticianul – CS Balotești

ASU Politehnica Timișoara – Sportul Snagov

Universitatea Cluj – Academica Clinceni

Aerostar Bacău – UTA Arad

FC Argeș – ACS Poli Timișoara

Petrolul Ploiești – Ripensia Timișoara

CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila

Daco-Getica București – SSC Farul Constanța

 

Etapa 17

 

SSC Farul Constanța – Luceafărul Oradea

Dacia Unirea Brăila – Daco-Getica București

Ripensia Timișoara – CS Mioveni

ACS Poli Timișoara – Petrolul Ploiești

UTA Arad – FC Argeș

Academica Clinceni – Aerostar Bacău

Sportul Snagov – Universitatea Cluj

CS Balotești – ASU Politehnica Timișoara

Pandurii Tg. Jiu – ACS Energeticianul

Metaloglobus – Chindia Târgoviște

 

Etapa 18

 

Luceafărul Oradea – Chindia Târgoviște

ACS Energeticianul – Metaloglobus

ASU Politehnica Timișoara – Pandurii Tg. Jiu

Universitatea Cluj – CS Balotești

Aerostar Bacău – Sportul Snagov

FC Argeș – Academica Clinceni

Petrolul Ploiești – UTA Arad

CS Mioveni – ACS Poli Timișoara

Daco-Getica București – Ripensia Timișoara

SSC Farul Constanța – Dacia Unirea Brăila

 

Etapa 19

 

Dacia Unirea Brăila – Luceafărul Oradea

Ripensia Timișoara – SSC Farul Constanța

ACS Poli Timișoara – Daco-Getica București

UTA Arad – CS Mioveni

Academica Clinceni – Petrolul Ploiești

Sportul Snagov – FC Argeș

CS Balotești – Aerostar Bacău

Pandurii Tg. Jiu – Universitatea Cluj

Metaloglobus – ASU Politehnica Timișoara

Chindia Târgoviște – ACS Energeticianul