Cota 2 de la Gabi Donadoni 23.07.2018

Cota 2 - gnt tips

Salutare prieteni! Cota 2 de astazi asa cum v-am obisnuit va fi dintr-un singur meci din Belarus,  FC Smolevichi – TB.Zhodino, restanta din etapa a 17-a.

FC Smolevichi – TB.Zhodino

• gazdele au probleme cu terenul, si au cerut initial ca sa joace aceasta partida pe terenul oaspetilor.Federatia din Belarus nu a acceptat si a decis sa se joace partida la Borisov, aparent neutru.Si cind spun asta ma refer la faptul ca terenul din Borisov este practic la o distanta de 15 minute de stadionul celor de la Zhodino!
  • schimbarea stadionului a fost necesara la cererea antrenorului celor de la Smolevichi,Alexander Brazevich,  care a declarat printre altele ca s-a tot saturat sa joace pe teren artificial.
  • ”gazdele” fara victorie de 4 runde, ultima 2-0 in deplasarea de la Gomel, 3 infringeri si un egal in ultimele 4 runde.
  • Zhodino a pierdut greu etapa trecuta la lider, 1-2 cu Bate Borisov, o reusita a lui Volkov in minutele de prelungire,  intrerupind astfel o seie de 3 victorii consecutive.