Cota 2 din Uefa Champions League 13.04.2021

Cota 2

Salutare tuturor prieteni! Dupa un weekend cu foarte multe evenimente, revenim in Uefa Champions League. Avem meciuri importante ce ne pot aduce un plus in proiectul nostru in cota 2 din fotbal.

Am reusit si in acest weekend sa fim inspirati si sa alegem corect din oferta caselor de pariuri online. Dupa cum va spuneam si in LIVE, pana la urma asta face diferenta in acest domeniu. Insa nu uitati ca mereu va spun sa ramaneti echilibrati si sa pariati responsabil, indiferent de profitul pe care l-am obtinut.

Cota 2 din Uefa Champions League – Intoarce Bayern Munchen scorul din tur?

PSG vs Bayern Munchen

Putem spune ca PSG a reusit o victorie incredibila pe Allianz Arena in fata lui Bayern Munchen, scor 2-3. Kylian Mbappe a reusit din nou sa fie decisiv, dupa ce a marcat un gol in minutul 3 al partidei. Desi bavarezii au dat sa revina pe tabela, acelasi Mbappe a inscris un gol exceptional in minutul 68, reusind dubla. Parizienii au reusit sa fie decisivi si in ultiam etapa din Ligue 1, acolo unde au invins-o pe Strasbourg, scor 1-4. Drept urmare sunt in continuare la doar 3 puncte in spatele liderul Lille in campionat.

Bayern Munchen acuza fara indoiala lipsele jucatorilor importanti din lot. S-a observat acest lucru chiar in meciul din Champions League pe care l-a pierdut. Hansi Flick nu se poate baza pe Kingsley Coman, D. Costa, Gnabry, Goretzka, Hoffmann, Lewandowski, Roca, Sule, Tillman si Tolisso. In ultima etapa din Bundesliga a remizat cu Union Berlin, scor 1-1, desi in minutul 68 au preluat conducerea. Chiar si in conditiile date, Bayern Munchen ramane in continuare o echipa foarte puternica. Cu siguranta nu vor parasi aceasta competitie fara o lupta pe cinste.

Chelsea vs FC Porto

Daca in campionat, Chelsea nu se poate lauda cu pozitia din clasament, in Champions League lucrurile stau cu totul diferit. Totusi, sunt la un singur punct de Top 4 in campionat, ce asigura o noua calificare in cea mai spectaculoasa competitie intercluburi. Echipa pregatita de Thomas Tuchel nu arata deloc rau in ultima perioada, ba din contra. Dupa succesul obtinut in fata lui FC Porto, acestia au reusit un succes si in Premier League. Acestia s-au impus fara emotii in fata lui Crystal Palace in deplasare cu scorul de 1-4.

Este una dintre cele mai mari echipe din istoria fotbalului portughez, care are de asemenea si realizari notabile la nivel european. In acest moment lusitanii se afla pe pozitia secunda in campionatul portughez. In continuare acestia se lupta pentru titlu cu marea rivala Benfica, insa distanta este de 6 puncte intre cele doua. Dupa infragenrea din Champions League, a urmat un succes in weekend in campionatul intern, scor 0-2 cu Tondela. Cred ca Porto a atins punctul maxim in aceasta competitie. Drept urmare, imi este greu sa cred ca pot intoarce scorul de 0-2 din meciul tur.