Connect with us

Cota 2

Cota 2 din fotbal 16.01.2022

Salutare tuturor prieteni! Urmeaza o zi plina cu evenimente interesante pe care le putem gasi in oferta caselor de pariuri online. Desigur, dupa o astfel de perioada pozitiva, nu putea lipsi proiectul nostru in cota 2 din fotbal.

Lucrurile au mers foarte bine pentru noi in weekend. Avem ocazia sa terminam aceasta zi cu un profit deosebit daca aveam putina inspiratie. Din acest motiv, zic sa incercam sa analizam cu atentie fiecare meci si sa profitam de cele mai bune oferte. Pentru astazi, am gasit doua meciuri foarte interesante, unul se va desfasura in Super Cupa Spaniei, acolo unde se va decide campioana. Al doilea meci, se joaca in Seria A si este extrem de important pentru ca in functie de rezultat se pot face multe calcule pentru titlu.

Cota 2 din fotbal – Super Cupa Spaniei!

Athletic Bilbao este detinatoarea Supercupei Spaniei, pe care in sezonul precedent a cucerit-o in fata Barcelonei. Cei drept, astazi o intalneste pe Real Madrid, o formatie ce se afla intr-o forma deosebita din punct de vedere sportiv. Madrilenii se descurca de minune in campionat, unde ocupa primul loc, fiind la cinci puncte de locul secund, ocupat de Sevilla. In semifinala din Super Cupa au reusit sa o invinga pe FC Barcelona cu scorul de 3-2 in prelungiri, astfel au ajuns in finala.

Atalanta este o echipa capabila sa puna mari probleme, avand resurse mai ales in compartimentul ofensiv. Desigur, astazi o intalnesc pe Inter, cea mai in forma echipa din Seria A. Echipa a reusit o sa serie de 8 victorii consecutive in campionat, iar in ultimul meci au reusit sa castige Super Cupa Italiei in fata lui Juventus, scor 2-1. Golul victoriei a venit in minutul 120+1 si a fost marcat de Martinez. Drept urmare, moralul echipei este unul bun, insa lucrurile sunt in continuare complicate in Seria A. AC Milan se afla la un singur punct in spatele celor de la Inter, iar daca Atalanta reuseste in seara asta victoria, se pot apropia la 5 puncte. In aceste conditii, ma astept sa avem parte de un nou meci disputat intre cele doua formatii.