Cota 2

Cota 2 din fotbal 22.05.2022

Salutare tuturor! Lucrurile au functionat foarte bine si in ziua precedenta la proiectul cota 2 si sper ca alegerile de astazi sa se dovedeasca la fel de inspirate. Succes si inspiratie maxima!

1. Brentford FC vs Leeds United – Pont: Oaspeti – Peste 1.5 cartonase

• Leeds a obtinut un punct in-extremis in precedenta etapa din prima liga engleza, printr-un gol marcat in minutul 92 de Pascal Struijk. Traiesc periculos in aceasta ultima etapa, aflandu-se in lupta directa cu Burnley pentru a se salva, cele doua fiind la egalitate de puncte.
  • Oaspeti sunt de departe echipa care a acumulat cele mai multe galbene din Premier League, cu 100 pana in acest moment.
  • Formatia vizitatoare a incasat cel putin doua cartonase in 13 din precendetele 14 runde de campionat.
  • Arbibtrul acestei partida este Paul Tierney care a acordat in medie 3.85 cartonase galbene in aceasta stagiune de campionat.

2. AZ Alkmaar vs SC Heerenveen – Pont: Ambele echipe sau Peste 2.5 goluri

• Meciul tur s-a incheiat cu victoria celor de la SC Heerenveen, cu un spectaculos 2-3. Toate cele 5 goluri au fost marcate in repriza secunda.
  • Precedentele 10 meciuri ale gazdelor s-au finalizat cu reusite in ambele porti sau cel putin 3 goluri inscrise.
  • Am vazut tabela schimbata de cel putin 3 ori in ultimele 7 meciuri ale formatiei oaspete. In 5 dintre ele au contribuit cu cel putin doua reusite.
  • Ne asteptam la o noua partida spectaculoasa intre cele doua echipe, chiar daca este un meci cu miza. Trebuie sa remarcam si faptul ca s-a schimbat tabela de cel putin 3 ori in precedentele 7 intalniri directe.