Connect with us
500 lei pentru jucatorii noi Superbet Gnttips

Australian Open

Cota 2 din tenis – Australian Open – 27.01.2020

Buna seara ! Revenim cu cota 2 din tenis, dupa o zi in care am ales sa facem pauza, sa depasim perioada mai putin buna cu doua cote 2 pierdute la rand. Statistica noastra in acest moment este de 8-4 iar pentru Cota 2 din tenis din aceasta noapte am ales sa ne bazam pe 2 confruntari din sferturile de finala de la Australian Open.

Pentru prima confruntare am ales sa ne bazam pe meciul dintre Gael Monfils si Dominic Thiem, meci care se disputa la ora 03:30(ora Romaniei).Pentru a doua partida ramanem tot in circuitul masculin, la partida dintre Andrey Rublev si Alexander Zverev.Partida este programata sa inceapa nu inainte de ora 09:30 pe Melbourne Arena.

Gael Monfils – Dominic Thiem

•  Austriacul a avut un parcurs mai greu pana in acest moment, acesta pierzand nu mai putin de 3 seturi, Mannarino, Fritz si Bolt au fost adversarii lui Thiem pana in acest moment(Bolt a reusit sa-i castige 2 seturi, iar Fritz unul singur). Thiem are o medie de 10 asi per partida. Este unul dintre cei mai buni jucatori din lume in raliuri iar serviciul al 2-lea nu este tocmai un minus pentru el, acesta avand un  procentaj de 54% per partida la acest turneu.Daca-i intra primul serviciu lui Thiem acesta este letal.
  • Un singur set a pierdut Monfils la Australian Open, cel impotriva lui Karlovic. Monfils a mai trecut de Lu Y-H si E.Gulbis. Francezul nu se afla chiar intr-o forma foarte buna, acesta are o medie de 6 asi per partida, un serviciu ce nu-i functioneaza la cote inalte, lucru ce o sa-i cauzeze in aceasta partida. In meciul cu Karlovic a avut destul de multe probleme, serviciul sau fiind unul foarte slab, servind cu o viteza de aproximativ 160km/h.

Cei doi s-au intalnit de 5 ori pana in momentul de fata (8 confruntari au fost programate intre cei doi, 3 dintre meciuri nu s-au disputat din cauza neprezentarii). Thiem a castigat toate cele 5 confruntari care s-au disputat pe teren.Tinand cont de jocul slab al lui Monfils din acest moment, il vad clar favorit pe D.Thiem. Acesta este mult mai solid in raliuri, joaca mult mai serios. Cu un serviciu slab al lui Monfils, Thiem il va pedepsi fara doar si poate pe Gael in aceasta noapte.

50.000 RON pentru cel mai bun parior pe Australian Open 2020

Andrey Rublev – Alexander Zverev

• Andrey Rublev, locul 16 in clasamentul ATP, traverseaza cea mai buna perioada a carierei. Acesta este neinvins in 2020 si vine dupa 2 turnee castigate, la Doha si Adelaide, la Doha acesta castigand turneul fara sa piarda vreun set. Este jucatorul momentului in circuitul ATP, avand un joc solid care pare ca se imbunatateste de la meci la meci. In precedentele tururi a trecut de australianul O’Connell, meci in care a aratat ceva probleme la serviciu, de Japonezul Sugita in minimum de seturi si de David Goffin, meci in care a reusit sa revina de la 1-0 la seturi pentru Belgian. In confruntarile cu Zverev sta foarte rau, 3-0 pentru german insa cred ca in acest meci ii va pune probleme serioase germanului care nu se afla in cea mai buna forma.
  • Germanul Alexander Zverev, locul 7 ATP in acest moment, vine dupa un inceput de an foarte slab, cu infrangeri pe linie la turneul ATP Cup. A pierdut in fata lui De Minaur, Tsitsipas si Shapovalov. Dupa turneul ATP Cup acesta a venit direct la Australian Open unde a trecut in minimum de seturi de Cecchinato, Gerasimov si Verdasco. In toate meciurile disputate in acest an Zverev a aratat foarte rau in anumite momente, pare ca isi pierde concentrarea si comite foarte multe greseli nefortate. De multe ori si serviciul 2 il tradeaza, cu Cecchinato reusind sa castige doar 47% din puncte. In toate partidele de la Australian Open germanul a comis in medie 22 de erori nefortate.

Se anunta un meci foarte interesant, cei doi s-au mai intalnit de 3 ori pana acum, Zverev conduce detasat 3-0 in intalnirile directe.In aceasta partida lucrurile vor sta putin diferit, Rublev nu a pierdut anul acesta deloc, vine dupa 2 turnee castigate in timp ce Zverev nu isi regaseste forma din sezoanele precedente. Mizam pe un duel strans in care ambii jucatori vor castiga cel putin un set.

PARIAZA COTA 2 LA BETANO SI AI BONUS 100% LA DEPUNERE + CEA MAI BUNA OFERTA PE TENIS DE PE PIATA.