Connect with us

Australian Open

Cota 2 din tenis – Australian Open – 29.01.2020

Tenis

Buna seara ! Revenim cu cota 2 din tenis, dupa o perioada in care  ultimele 3 cote n-au fost inverzite. Statistica noastra in acest moment este de 8-5 iar pentru Cota 2 din tenis din aceasta noapte am ales sa ne bazam tot pe Australian Open.

Pentru prima confruntare am ales sa ne bazam pe meciul Simonei Halep, pe victoria romancei mai exact, meciul are loc la ora 02:00(ora Romaniei) pe Rod Laver Arena.

Annett Kontaveit – Simona Halep

•  Simona Halep, locul 3 WTA in acest moment( va urca pe locul 2 dupa AO), vine dupa victoria in minimum de seturi cu Elise Mertens. Jocul Simonei arata tot mai bine de la meci la meci, este fara set pierdut in acest turneu si pare ca se simte excelent atat fizic cat si psihic. Serviciul Simonei functioneaza foarte bine la acest turneu, are procentaje ridicate pe primul serviciu in toate partidele disputate pana acum, returul de asemenea functioneaza destul de bine.
  • Anett Kontaveit, locul 31 WTA este la cel mai bun turneu din cariera sa. Vine dupa victoria in fata lui Swiatek, 2-1 la seturi insa, marea surpriza a produs-o cu un tur mai devreme cand a invins-o in minimum de seturi pe Belinda Bencic. Este cea mai buna performanta a jucatoarei din Estonia la acest turneu, se oprea in 16-zecimi in toate celelalte participari. Kontaveit a stat mult pe teren in acest turneu si cred ca se va resimti aceast aspect, comparativ cu Simona care a terminat destul de devreme meciurile.
    Cele doua jucatoare s-au mai intalnit de 2 ori pana acum, Simona castigand fara prea mari probleme toate confruntarile. Ambele confruntari au avut loc in 2017, pe Hard la Miami si pe zgura de la Roma, confruntari in care Simona nu a pierdut set in fata jucatoarei din Estonia. Mizam cu incredere si in aceasta seara pe victoria Simonei Halep, cota 1.43 oferita de BETANO , jocul Simonei si experienta pe care aceasta o are in turneele de Grand Slam isi vor spune cuvantul.

Pentru a doua confruntare ne mutam la baieti, acolo unde are loc duelul dintre Rafael Nadal si Dominic Thiem, un duel ce se anunta foarte spectaculos. Partida are loc maine dimineata la ora 10:30, in sesiunea de seara de la Australian Open, pe Rod Laver Arena.

FAVORITE CHAMPIONS LEAGUE -> CINE CASTIGA COMPETITIA ?

Rafa Nadal – Dominic Thiem

• Nadal, locul 1 ATP in acest moment si finalist la editia trecuta a turneului, a avut un parcurs impecabil pana in acest moment. Pana la meciul cu Nick Kyrgios acesta a castigat in minimum de seturi toate partidele. Cu australianul, Nadal a aratat cel mai bun joc al sau de la acest turneu, un joc solid din toate punctele de vedere. Spaniolul il cunoaste foarte bine pe Thiem, s-au mai intalnit de foarte multe ori pe zgura, suprafata unde mereu a reusit sa-i puna probleme.
  • Austriacul Dominic Thiem, locul 5 ATP, se afla in premiera in sferturile de la Australian Open dupa cateva meciuri destul de disputate. A avut ceva probleme in turul 2 cu Alex Bolt, unde a fost nevoit sa revina in meci, Bolt conducea la un moment dat cu 2-1 la seturi. De asemenea a cedat set si in fata lui Fritz, s-a impus fara probleme cu Monfils si Mannarino. Nu a excelat niciodata pe aceasta suprafata, zgura fiind preferata lui insa, austriacul are armele sale impotriva lui Nadal, deplasarea in teren, serviciul foarte bine plasat.

Se anunta un meci foarte interesant, cei doi s-au mai intalnit de 14 ori pana acum, o singura data pe hard, la US Open in 2018 cand Nadal se impunea cu scorul de 3-2. Restul intalnirilor au avut loc pe zgura, scorul fiind 8-4 pentru Nadal pe aceasta suprafata. Mizam pe victoria spaniolului, mult mai bun pe aceasta suprafata, Thiem exceleaza pe zgura, suprafata lui favorita, acolo mereu i-a pus probleme spaniolului.

PARIAZA COTA 2 LA BETANO SI AI BONUS 100% LA DEPUNERE + CEA MAI BUNA OFERTA PE TENIS DE PE PIATA.