Dubla zilei din Uefa Champions League10.04.2018 – Gabriel

Dubla zilei din fotbal

Salutare prieteni, aici Gabriel-Danut Alexe. Pentru astazi o sa va ofer dubla zilei din Uefa Champions League, iar noi speram sa profitam din nou de aceste partide spectaculoase.

Fratilor, am avut o luna foarte buna si ma bucur ca am reusit sa bifam doua cote de 3 si ca lista cu recomandari s-a miscat incredibil de bine. Aceasta competitie spectaculoasa a reusit sa ne aduca profit de fiecare data, asadar, speram sa continuam sa alegem corect si sa ne bucuram din nou de castig. M-am hotarat in perioada urmatoare sa postez putit mai rar, dar totul sa fie mult mai calitativ, sa plasam doar atunci cand avem incredere si cand se merita cu adevarat. Inspiratie maxima tuturor si pariati responsabil!

Va multumesc mult pentru mesajele din ultima perioada si ma bucur ca putem colabora in continuare asa cum am facut-o merue. Anii trec dar noi pariorii ramanem in aceasta comunitate profitabila. Toate bune!

AS Roma – FC Barcelona

AS Roma:

• Ocupa pozitia a 3-a in Serie A cu 60 de puncte la egalitate de puncte cu ocupanta locului 4 , Lazio si la un punct distanta de ocupanta locului 5, Inter.
  • A terminat pe prima pozite grupa C , probabil cea mai interesanta si in acelasi moment stransa grupa din acest sezon de Champions League, terminand pe prima pozite la egalitate de puncte cu Chelsea.
  • A reusit sa se califice in sferturile de finala dupa ce a eliminat-o cu greu pe Shakhtar, pierzand partida tur cu 2-1 si reusind un 1-0 pe teren propriu.
  • AS Roma a pierdut partida tur din confruntare cu Barcelona , scor 4-1, meci disputat pe Camp Nou.
  • In 4 din ultimele 5 partide ale celor de la AS Roma in Champions League au fost marcate sub 2.5 goluri in meci.
  • Pe teren propriu in acest sezon European este neinvinsa reusind 3 victorii si un egal.
  • In 3 din cele 4 partide disputate pe teren propriu in Champions League , AS Roma a vazut sub 2.5 goluri marcate in meci.

Barcelona:

• Lider in La Liga cu 79 de puncte la 11 puncte distanta de ocupanta locului secund, Atletico Madrid.
  • Barcelona a terminat pe prima pozitie in Grupa D cu 14 puncte peste Juventus, Sporting si Olympiacos , grupa in care nu a pierdut nici o partida reusind 4 victorii si 2 egaluri.
  • A reusit sa se califice in sferturile de finala dupa ce a eliminat-o pe Chelsea in optimi, scor 4-1 la general.
  • Barcelona nu a primit gol in 7 din ultimele 10 partide disputate in Champions League.
  • De asemenea Barcelona este neinvinsa in ultimele 10 partide disputate in aceasta competitie.
  • In deplasarile din acest sezon European , Barcelona a reusit 3 egaluri si victorie fiind neinvinsi.

Manchester City – Liverpool

Manchester City

• Ocupa prima pozitie in Premier Leaguecu 84 de puncte.
  • Manchester City s-a calificat doar pentru a doua oară în sferturile de finală UEFA Champions League. Precedentul a fost în sezonul 2015-2016, când a trecut de PSG cu scorul general de 3-2.
  • Cetățenii au avut cinci victorii consecutive în faza grupelor, înainte să piardă cu Șahtior, scor 1-2. În optimi, echipa de pe City of Manchester a trecut de FC Basel, după 4-0 în deplasare și 1-2 pe teren propriu.
  • In 9 din ultimele 1o partide ale celor de la City au fost marcate cel puutin  2.5 goluri in meci.

Liverpool

• Ocupa pozitia a 3-a in Premier League cu 67 de puncte.
  • Liverpool a terminat pe prima pozitie in Grupa E cu 12 puncte acolo unde nu a pierdut nici un meci reusind 3 victorii si 3 egaluri.
  • A reusit sa se califice in sferturi dupa ce a eliminat-o pe FC Porto , 0-5 in tur iar pe Anfield au remizar 0-0.
  • Cormoranii sunt neinvinsi in ultimele 11 meciuri in Champions League ;
  • Liverpool a inscris cel putin 3 goluri in ultimele 6 meciuri disputate in Champions League ;
  • In 8 din ultimele 10 meciuri ale celor de la Liverpool in Champions League au fost marcate peste 2.5 goluri
  • De asemenea Liverpool a pierdut un singur meci in ultimele 10 partide disputate , in 7 dintre aceste meciuri, Liverpool a inscris cel putin 2 goluri.