Meci de gala in turul 2 la Roland Garros – 30.05.2019 – Ionut

Va salut prieteni , am decis sa va ofer pentru astazi un pariu din turul 2 de la Roland Garros , acolo unde Naomi Osaka va juca impotriva Victoriei Azarenka.

• Naomi Osaka este numarul 1 mondial in clasamentul WTA
  • Victoria Azarenka se afla pe locul 43 in clasamentul WTA
  • Cele doua au mai jucat pana acum 2 meciuri directe , scorul fiind 1-1 , Azarenka reusind sa castige pe hard , la Australian Open in 2016 cu 6-1 , 6-1 , in schimb ce Osaka a castigat pe zgura de la Roma in 2018 cu 6-0, 6-3.
  • Naomi Osaka a trecut in primul tur de la RG de Schmiedlova , revenind dupa ce a pierdut primul set cu 6-0 .
  • Victoria Azarenka a castigat meciul din primul tur cu  Ostapenko cu 2-0.
  • Este un meci extrem de echilibrat si cred ca Azarenka are prima sansa la castigarea partidei , daca va avea un procentaj bun al mingilor jucate cu primul serviciu.
  • Primul set in meciul dintre Osaka si Schmiedlova a durat 21 de minute , iar Azarenka a avut nevoioe de 43 de minute pentru a castiga cu 6-4 primul set in meciul cu Ostapenko.
  • Cele doua servesc foarte bine , Osaka reusind 10 asi in primul tur ,Azarenka avand 4 asi.

Am ales sa mizez ca durata primului set o sa fie sub 44.5 minute , la o cota de 1.85 oferita de ce de la Betano , unde puteti beneficia de un bonus de 500 RON.