Connect with us

Meciul zilei

Recomandarea noptii din NHL – 04.02.2020

Recomandarea noptii din NHL

În această noapte, începând cu ora 02:00, Amalie Arena este gazda confruntării dintre Tampa-Vegas. Duel din cadrul primului eșalon de hochei american (NHL).
Informații Tampa:

După 52 de confruntări susținute, fulgerele ocupă poziția a 4-a în Conferința de Est. Acumulând până în prezent 69 de puncte. Fiind la o diferență de 6 lungimi față de liderul competiției, Washington Capitals.

În această stagiune, Tampa a realizat 27 de victorii, 10 remize și 15 înfrângeri. Timp în care au marcat 188 de goluri, iar defensiva a cedat de 145 de ori. Deținând cea mai bună formație de tip ofensivă/defensivă din conferință.

Traversează o perioadă foarte bună, având 7 victorii în ultimele 10 confruntări.

Vin după o victorie facilă, scor 0-3, împotriva unei echipe care pare să nu se regăsească în acest sezon, San Jose.
Din punctul meu de vedere, această diferență de scor este ușor nemeritată. Rechinii având numeroase șanse de a marca. Însă, șansa dovedindu-se a nu fi de partea acestora.
După terminarea timpului alocat pentru prima perioadă de joc, tabela de joc urma să rămână neschimbată.

Cu puțin timp după începerea reprize secunde, Stamkos urma să-l învingă pe Dell, scorul urmând să devină 0-1, în favoarea fulgerelor.
Cu doar două minute înainte de expirarea timpului de joc, Kucherov, în combinație cu Point și Stamkos, reușește să modifice pentru a 2-a oară tabela.
Ei bine, acesta nu avea să fie scorul final.

Având două goluri de recuperat, rechinii erau obligați să folosească al 6-lea jucător de câmp. Buturile acestora rămânând neprotejate.
Tampa a profitat de acest lucru, Palat reușind să străpungă pentru ultima dată buturile echipei adverse.

Pentru duelul din această seară, canadianul Jon Cooper deține cel mai bun lot pe care îl are pus la dispoziție. Nefiind indisponibil niciun jucător.

Kucherov este golgheterul echipei, reușind până în prezent să marcheze de 24 de ori și să trimită 37 de pase decisive.

Stamkos, Cirelli, Point și Killorn sunt alți 4 jucători care oricând pot pune probleme buturilor echipei adverse. Aceștia având în acest sezon 179 de puncte realizate împreună.

În meciul cu Jose, Vasi a fost lăsat să se odihnească. Așadar, șansele să-l vedem pe rus titular în poarta fulgerelor sunt maxime.
Vasi a reușit să obțină un procentaj de 91,68% la salvări, evoluând în 38 de meciuri oficiale.
Acesta încasează în medie 2, 57 goluri pe fiecare duel.

Tampa deține o medie de 3,62 goluri marcate. În timp ce, liniile defensive cedează de 2,80 ori.
În 32 din cele 52 de confruntări susținute, linia de 5,5 goluri a fost realizată fără probleme.

Informații Vegas:

Ocupă poziția a 6-a în Conferința de Vest, acumulând 61 de puncte până în prezent. Timp în care au marcat 168 de goluri, iar defensiva a cedat de 162 de ori.

Aceștia se află la o diferență de 9 puncte față de liderul conferinței, St Louis Blues.

După cele 54 de meciuri susținute, Vegas a trecut în palmares 21 de victorii, 13 remize și 20 de înfrângeri.

Nu traversează o perioadă tocmai bună, realizând doar 3 victorii în ultimele 9 dueluri.
Dintre acestea, 6 urmând să se termine cu un minim de 6 goluri marcate.

Vin după o victorie ușor obținută, scor 0-3, împotriva celor de la Nashville Predators.
Scenariu aproximativ identic cu ultimul meci al fulgerelor.

După prima perioadă de joc, tabela de marcaj indica în continuare scorul de 0-0.
După 5 minute scurse din a 2-a repriză, Stephenson reușește să dezghețe pentru prima oară tabela, scorul urmând să devină 0-1, în favoarea oaspeților.

În ultima perioadă, tabela urma să se modifice încă de două ori. Mai întâi, Vegas reușește să se distanțeze în minutul 11 prin goluri lui Roy. Pentru ca în ultimul minut înainte de expirarea timpului alocat, Smith reușea să marcheze în poarta rămasă neapărată.

William Karlsson nu va putea evolua în această noapte. Suferind o accidentare la umăr.
Suedezul a fost adus la Vegas în anul 2017, de La Columbus Blue Jackets.
Se pare că, integrarea acestuia în echipă a fost mult mai mult decât excepțională.
În cele 3 sezoane la Vegas, Karlsson a realizat 188 de puncte. Dintre care, 34 fiind în acestă stagiune.

O altă indisponibilitate este tănărul canadian Cody Glass. Însă, serviciile acestuia nu se pot compara cu ale lui William. Cody fiind un jucător cu foarte mare potențial, dar cu puțină experiență în hocheiul de elită.
Acesta făcându-seși în mare parte veacul la echipele din AHL.

Pacioretty și Smith sunt cei mai buni marcatori în acest sezon. Fiind la egalitate de goluri marcate, 21 la număr.

Pentru postul de portar, Fleury și Subban se luptă pentru titularizare. Însă, datorită dificultății acestui meci, consider că, în cele din urmă, Mark va fi desemnat responsabil cu menținerea buturilor intacte.
Canadianul a realizat în această stagiune un procentaj de 90,85% la salvări. Aproximativ 2,80 goluri încasate pe fiecare duel.

Vegas deține o medie de 3,13 goluri marcate. În timp ce, partea defensivă urmând să cedeze fix 3 goluri.

Meciul Zilei se poate paria la Betano! Nu ai cont? Click aici si primești un bonus de bun-venit de 500 RON la prima depunere!