Ponturi fotbal – Tottenham – Huddersfield – Premier League – 03.03.2018

Azi la ora 17:00 pe stadionul “Wembley” are loc partida Tottenham – Huddersfield in etapa cu numarul 27 din La Liga.

Tottenham

• Ocupa pozitia a 4-a in Premier League cu 55 de puncte ;
  • In cele 14 meciuri disputate acasa din acest sezon , Spurs a reusit 9 victorii , 4 egaluri si o infrangere ;
  • Vine dupa meciul cu Rochdale din FA Cup in care a castigat categoric cu 6-1 ;
  • Vine dupa o serie de 16 meciuri in care nu a pierdut , ei au avut 10 victorii si 6 remize ;
  • In ultimele 15 meciuri disputate acasa , Tottenham a castigat 13 meciuri , a remizat in 2 si a pierdut unul singur , in toate aceste meciuri , Spurs a marcat ;
  • Cu un esec al celor de la Liverpool in acesta etapa si o eventuala victorie asta seara a lui Tottenham , elevii lui Mauricio Pochettino pot urca pe locul 3;
  • Tottenham a marcat 53 de goluri in acest sezon , ei au o medie de 2.8 goluri pe meci ;
  • Jucator cheie: Harry Kane este cel mai bun marcator al echipei in campionat, cu cele 24 de goluri inscrise pana in acest moment.

• Huddersfield are printre cele mai slabe aparari din Premier League , ei au primit numai putin de 48 de goluri  ;
  • Jucator cheie: Mounie , el a reusit 6 goluri si o pasa de gol in acest sezon.

Echipe probabile:

Tottenham : Lloris – Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies – Dier, Dembele – Eriksen, Alli, Heung Min – Kane

Huddersfield : Lossl – Kongolo, Schindler, Zanka, Hadergjonaj – Hogg, Williams – Quaner, Pritchard, Parra – Mounie

Indisponibili:

Tottenham : Absentul pentru acest meci este Toby Alderweireld.

Huddersfield : Sean Scannell ; Elias Kachunga ; Jon Gorenc Stankovic – accidentati.

Concluzie:

• In niciunul din ultimele 8 meciuri disputate de Spurs acasa in Premier League nu s-au aratat mai mult de 5 cornere in prima repriza.