Ponturi fotbal – TSKA Moscova – Arsenal – UEFA Europa League – 12.04.2018

In aceasta seara la oras 22:05 pe stadionul “Emirates Stadium “ are loc partida Arsenal – TSKA Moscova in sferturile de finala ale UEFA Europa League.

Arsenal

• Ocupa pozitia a 6-a in Premier League  cu 54 de puncte ;
  • A reusit sa se califice in sfertuti de finala ale Europa League dupa ce a eliminat-o pe Östersunds dupa victoria cu 3-0 din tur si infrangearea rusinoasa cu 2-1 pe teren propriu si de AC Milan in optimi cu 0-2 la Milano si 3-1 la Londra ;
  • A terminat pe prima pozitie in grupa H din Europa League cu 13 puncte, la 4 puncte de Steaua Rosie ;
  • Au marcat 14 goluri in grupa si 9 in disputa cu cei de la Östersunds si Milan au primit 6 goluri in 10 meciuri ;
  • In ultimele 10 meciuri jucate in deplasare , Arsenal are 3 meciuri in care a castigat si 5 infrangeri.
  • 10 din ultimele 10 meciuri jucate de Arsenal s-au marcat cel putin 2.5 goluri ;
  • Este in crestere de forma dupa aceea serie de 4 meciuri pierdute  , Arsenal are 6 victorii consecutive ;
  • Jucator cheie: In absenta lui Aubamenyang , Lacazette este principalul pericol pentru poarta celor de le TSKA

TSKA Moscova

• Ocupa pozitia a 3-a in Rusia cu 44 de puncte.
  • A reusit sa se califice in sferturi de finala ale Europa League dupa ce a eliminat-o pe FK Crvena Zvezda dupa victoria cu 1-0 de pe teren propriu si in optimi a elimitan-o pe Lyon , 0-1 la Moscova si 2-3 la Lyon.
  • In 8 din ultimele 10 partide disputate in Europa League , TSKA Moscova a vazut sub 2.5 goluri marcate in meci.
  • TSKA a reusit 4 victorii un egal si o infrangere in meciurile disputate in deplasare in competitiile Europene in acest sezon.
  • In Europa League cat si in Champions League, TSKA Moscova a reusit sa marcheze cel putin 2 goluri in 4 din ultimele 6 partide disputate in deplsare.
  • Dupa infrangerea din tur , scor 4-1 , TSKA a pierdut si in campionat contra celor de la Dinamo Moscova, scor 2-1.
  • TSKA a marcat in 8 din ultimele 10 meciuri disputate acasa.
  • Jucator cheie: Cu 10 goluri in toate competitiile pentru TSKA Moscova, Vitinho este golgheterul echpei.

Echipe probabile:

TSKA Moscova: Akinfeev – A. Berezutski, Ignashevich, V. Berezutski – Nababkin, Natcho, Golovin,Dzagoev, Kuchaev – Wernbloom, Musa

Arsenal: Ospina – Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal – Elneny, Ramsey – Ozil, Wilshere, Welbeck – Lacazette