Recomandarea lui Razvan din tenis – 17.07.2019

Daca ieri chiar a fost o zi fabuloasa, n-are rost sa ne ascundem dupa deget, cu recomandarea de pe site castigatoare si 4/4 din grup mai apoi pentru un total de 5/5.

In regula, despre Jarry am vorbit ieri aici

Niste concluzii dupa meciul cu Laaskonen? Ei bine, s-a cam respectat ce am scris acolo. Cu toate ca a avut un inceput mai ezitant, Henri reusind break-ul inca din startul partidei, Jarry avea sa revina si sa se impuna fara probleme in tie break-ul primului set.

A urmat un set 2 destul de ciudat. Jarry reusea sa ii faca break repede, avea minge de meci pe propriul serviciu pentru ca mai apoi Henri sa revina si sa egaleze la 5. Experienta si jocul superior al chilianului s-a vazut intr-un moment decisiv : la 5-5, atunci cand a reusit sa faca din nou break pentru ca mai apoi sa isi tina serviciul pentru un 2-0 la seturi.

Ieri as putea spune ca am fost foarte inspirat. Eram tentat sa aleg intre Monteiro si Jarry. Monteiro a revenit in meciul cu Elias Ymer, a avut break in fata in setul 3 insa s-a vazut invins la capatul unui meci cel putin la fel de ciudat ca si setul 2 de la Jarry cu Laaskonen.

Mikael Ymer are un sezon bun pe zgura, 15 victorii si 4 infrangeri. Nici la Wimbledon nu s-a descurcat rau in calificari, reusind sa-l invinga pe Brown, totusi, Novak a fost ” too much ” pentru Mikael pe iarba londoneza.

A reusit sa-l invinga pe Davidovich Fokina cu revenire dupa ce a pierdut primul set. De mentionat este faptul ca nu i-a dat nicio sansa spaniolului in setul 3, acolo unde l-a invins cu 6-0.

Una peste alta, da, Mikael are avantaj pentru ca joaca acasa. Sa fie asta decisiv? Ei bine, nu, nu cred ca poate fi decisiv. Atata timp cat Jarry isi respecta ceea ce are de facut pe teren, ei bine, cu sigurnata este favorit aici.

Are un joc solid de serviciu, repet, cu toate ca probabil Mikael va reusi sa-l ” sparga ” o data sau de doua ori.

Cota pe chilian este una foarte buna. Superbet ne ofera un 1.70 pe victoria jucatorului sud-american.

Cititi si daca decideti sa pariati, pariati responsabil !