Recomandari speciale pentru meciul dintre Croatia si Anglia – 11.07.2018 – Gabriel

Salutare tuturor fratilor, aici Gabriel-Danut Alexe. Pentru astazi o sa va ofer pontul zilei avand la baza partida dintre Croatia si Anglia.

Recomandarea pe care o s-o propun astazi a mai avut castig de cauza si in alte partidele pe care Anglia le-a disputat la acest turneu final. Ne bazam pe o prima repriza de tatonare, fara gol pana in minutul 28, iar apoi vom astepta ca echipele sa porneasca motoarele si sa vedem un meci de calitate. Ne bazam si pe valoarea jucatorilor din teren, iar daca Kane sau Rebic vor confirma in aceasta seara noi putem profita de o cota foarte interesanta. Gasiti putin mai jos recomandarile speciale, iar daca cotele va sunt pe plac va invit sa le plasati. Bafta tuturor si pariati responsabil!

Croatia:

• A terminat pe prima pozitie in Grupa D cu 9 puncte.
  • In grupa Croatia a reusit 3 victori in care a primit un singur gol resuind sa se impuna cu 2-0 in fata Nigeriei cu 3-0 in fata Argentinei si cu 2-1 in fata Islandei.
  • In optimi Croatia a reusit sa treaca de Danemarca la loviturile de departajare dupa ce in minutul 117 Modrici nu a reusit sa transforme o lovitura de la 11 metri.
  • La fel ca in optimi , Croatia a trecut de Rusia cu ajutorul lovitutilor de la 11 metrii in sferturi.
  • Croatia a reusit sa castige 6 din ultimele 7 partide disputate in cadrul acestei competitii.
  • Impotriva Angliei Croatia a invins de 2 ori in cele 6 meciuri disputate.

Anglia:

• A terminat pe pozitia a 2-a in Grupa G cu 6 puncte.
  • In grupa Anglia a reusit sa se impuna impotriva Tunisiei, scor 2-1 si impotriva celor de la Panama , scor 6-1 si a suferit o infrangere impotriva Belgiei, scor 1-0.
  • In optimi Anglia a trecut cu greu de Columbia dupa ce partida sa terminat 1-1 englezi au reusit sa se califice la loviturile de departajare.
  • In sferturi au intalnit nationala Suediei pe care au invins-o cu scorul de 2-0.
  • Anglia a reusit sa castige 8 din ultimele 9 partide disputate in cadrul acestei competitii.
  • Impotriva Croatiei, Anglia a vazut peste 2.5 goluri marcate in 5 din ultimele 6 confruntari in toate competitiile.
  • Pentru aceasta partida Gareth Southgate are lotul complet.