Sevastova lupta pentru un loc in sferturi la Roland Garros – 02.06.2019 – Ionut

Va salut prieteni , am decis pentru astazi sa va ofer un pariu special de la Roland Garros , acolo unde Sevastova si Vondrousova lupta pentru un loc in sferturile de finala.

• Sevastova ocupa locul 12 in clasamentul WTA.
  • Vondrousova ocupa locul 38 in clasamentul WTA.
  • Vondrousova a avut un traseu perfect pana acum , reusind 3 victorii , fara sa piarda set cu Suarez Navarro , Potapova si Wang .
  • Sevastova a avut parte de un meci extrem de lung cu Mertens , reusind sa se impuna cu 2-1 dupa 3 ore si 21 de minute .
  • Cei de la Betano au setat o limita foarte mica pentru Sevastova la  procentajul de reusita al primului serviciu , 53.5%.