Superbet: Biletul zilei din fotbal 16.03.2021

biletul superbet

Va salut prieteni! Desi astazi avem meciuri din UEFA Champions League, pentru primul bilet din aceasta saptamana m-am hotarat sa nu ma bazez pe aceasta competitie.

1. Besiktas vs Basaksehir – Pont: Gazdele merg mai departe

• Besiktas traverseaza o perioada excelenta, in care a reusit sa bifeze 5 victorii la rand, ultimul triumf fiind obtinut chiar pe terenul adversarei de astazi, scor 3-2.
  • Basaksehir a pierdut 7 din ultimele 14 deplasari oficiale.
  • Gazdele s-au impus in 13 din ultimele 14 partide jucate pe propria arena.
  • Besiktas este lider in Super Lig, cu 63 de puncte, si de mentionat faptul care are cea mai buna ofensiva din prima liga turca, cu 62 de goluri marcate.

2. Cardiff vs Stoke – Pont: Peste 1.5 goluri

• Formatia gazda are al doilea cel mai bun atac din Championship, cu 54 de goluri inscrise.
  • Ultimele 6 etape disputate de Stoke s-au finalizat cu cel putin doua reusite.
  • Din cele 36 de partide jucate de Cardiff in campionat, doar 7 nu au generat cel putin doua goluri marcate.
  • Partida tur s-a incheiat cu victoria gazdelor de astazi, scor 2-1.

Superbet te asteapta cu 55 RON fara depunere

3. Venezia vs Lecce – Pont: Peste 8.5 cornere

• Venezia are cea mai ridicata medie de cornere obtinute din Serie B, cu 6.54, nici Lecce nu sta deloc rau la acest capitol, cu 5.39.
  • In 5 din ultimele 9 partide jucate de gazde s-au inregistrat cel putin 9 lovituri de la coltul terenului.
  • Meciurile celor de la Lecce din campionat au produs in medie pana acum 10.14 cornere.
  • Cele 28 de etape jucate de Venezia in liga secunda italiana, au generat in medie 11.36 lovituri de colt.

4. Empoli vs Pordenone – Pont: Gazdele castiga cel putin o repriza

• Empoli a reusit sa castige cel putin o repriza in 5 din ultimele 6 partide disputate pe propria arena.
  • Pordenone vine dupa 3 infrangeri la rand in deplasare, iar in acest interval de timp nu au reusit sa marcheze niciun gol.
  • Doar intr-o singura etapa din ultimele 14 jucate in Serie B, nu au reusit gazdele de astazi sa triumfe in cel putin o repriza.
  • Formatia vizitatoare a pierdut 5 din ultimele 8 meciuri de campionat.