Ziua a 2-a de la Australian Open ne aduce o cota 2 extrem de interesanta

Cota 2 - gnt tips

Salutare tuturor, aici Danut Cristian Minea. Pentru astazi o sa va ofer o cota 2 din tenis, gasiti analiza putin mai jos.

A.Mannarino – Berrettini

• Berrettini a pierdut in ultimul tur de calificari in fata lui Kudla, dar vine calificat pe tabloul principal ca pierzatorul norocos (LL-lucky losers). Este un italian aflat pe pozitia 130 ATP, un jucator foarte modest in varsta de 21 de ani.Nu are rezultate notablie si nici macar o victorie mare. Se afla pentru prima data pe tabloul principal de la Australian Open. Cea mai importanta victorie din cariera este la Troicki.
  • De cealalta parte il avem pe mult mai talentatul si experimentatul francez A.Mannarino.Acesta se afla pe pozitia 27 ATP. A avut un an 2017 foarte bun. A avut victorii destul de importante in anul 2017. A batut jucatori ca : M.Cilic, Shapovalov sau Ferrer. Asta doar pe hard/. Pe hard a reusit sa castige 33 din cele 49 de meciuri jucate pe hard in sezonul precedent.Se misca bine pe teren, se descurca binisor in turneele de Grand Slam. Este un jucator cu o defensiva foarte buna.
  • Nu cred ca Berrettini ii poate pune mari probleme in acest meci, poate maxim un set castigat de italian. O cota de 1.28 la o victorie a lui Mannarino mi se pare o cota foarte buna si de atacat.

Case de pariuri online – bonusuri

T.Berdych – De Minaur A.

• Cehul aflat pe pozitia 20 ATP vine dupa 3 luni de pauza si are o mare dorinta de a se afirma in circuitul ATP. In 2018 a jucat doar un singur meci, o infrangere cu Struff. Un meci greu, in care Berdych a jucat la un nivel foarte inalt in setul al 2-lea. Cehul este cu mare experienta in turneele ATP. Cehul face cam in fiecare turneu mare sferturi-semifinala. Berdych detine un serviciu foarte bun si il va ajuta foarte mult in meciul cu tanarul De Minaur.
  • De Minaur vine dupa un inceput de an foarte,foarte bun. A facut semifinala la Brisbane si finala la Sydney. In finala de la Sydney a pierdut impotriva lui Medvedev cu 2-1. De Minaur este inca foarte tanar si cred eu si putin obosit dupa cele doua turnee jucate consecutiv.
  • Cred ca  experienta o sa-si spuna cuvantul in acest meci si Berdych se va impune. O cota de 1.36 la victoria lui Berdych mi se pare foarte buna pentru cota 2 din noaptea aceasta.

N.Djokovic – D.Young

• Sarbul vine dupa 5 luni de pauza, 5 luni in care Djoko nu a jucat un meci oficial. In 2018 Djokovic a jucat un meci de pregatire  la Kooyong impotriva lui Thiem. Nole a castigat cu 2-0, o partida in care a pus mult suflet si a dominat partida de la un capat la altul. Djokovic pare ca se afla intr-o forma foarte buna si doar problemele de la cot ne-ar pune probleme astazi. Djokovic este unul dintre marii jucatori ai lumii. O victorie astazi in minimum de seturi impotriva lui Young i-ar da un impact foarte mare din punct de vedere moral. In turul 2 il asteapta Monfils.
  • Victoria lui Djokovic astazi pare iminenta, nu cred ca Young il poate scoate inca din primul tur pe sarb. O cota de 1.10 este pentru a face cota 2.